Zakupy z AliExpress odbierzesz w paczkomacie InPost nawiązał współpracę z chińską platformą zakupową

Natomiast jeszcze w tym roku Inpost zyska kolejną konkurencję, bo własną sieć urządzeń paczkowych planuje uruchomić Allegro. Allegro wybrało już partnera do tego projektu, którym została firma Modern-Expo. Więcej na ten temat w tekście Allegro jednak postawi własne automaty paczkowe. Warto też przypomnieć, że własne automaty instaluje także Poczta Polska.

  • Wszystkich przychodzących przesyłek zagranicznych.
  • Przede wszystkim można na nim kupić niemal wszystko, płacąc znacznie niższe ceny, niż w Polsce.
  • Wszystkie przesyłki będą rejestrowane, więc klienci będą mogli śledzić ich drogę z Chin do paczkomatu.
  • Oczywiście w przypadku zamówień do punktów Cainiao nie skorzystacie z aplikacji dedykowanej inPostowi.
  • Teraz każdy kupujący będzie mógł jednym kliknięciem wybrać dostawę do któregokolwiek z 5 tys.

Przydałby się precyzyjny opis, a nie tylko powtarzanie komunikatu prasowego. U mnie w aplikacji nie ma żadnego InPostu, a kupuję nonstop. Aliexpres standard shipping nadal jest dostarczane przez pocztę jak i wszystkie inne formy przesyłki. Coraz częściej jednak słyszy się o tym, że przesyłki z AliExpress mają być dokładniej monitorowane przez służby celne. Dotychczasowa praktyka pokazywała, że służby patrzyły na paczki z Chin przez palce.

Artykuły sponsorowane

Na platformie AliExpress przed wskazaniem metody płatności za zamówienie, wybiera się sposób dostawy. Jeżeli sprzedawca oferuje wysyłkę AliExpress Standard Shipping, opcja odbioru w Paczkomacie InPost także może być dostępna. Przedtem, możliwe było tylko skorzystanie z usług np. China Mail, łączącego siły z Pocztą Polską. Możecie zdziwić się, że jest możliwość swoje zamówione rzeczy odebrać w dwóch różnych skrytkach. W związku z tym przy wyborze miejsca odbioru, które pokazywałem powyżej, mogą wam się trafić dwie możliwości.

  • W Apaczka.pl nie ma możliwości dopisania paczkomatu do listy.
  • Pamiętajcie, że aby pojawiła nam się opcja zamówienia do skrytki, to musi być opcja dostawy „AliExpress Standard Shipping”.
  • Nie może być inaczej, kiedy w ofercie firmy można znaleźć wiele ciekawych opcji wysyłki paczki.
  • Nie dzieje się to może nagminnie, ale tak, czy inaczej, ma miejsce.

Widać więc, że kurier InPost nie musi obawiać się działań Aliexpress. Wręcz przeciwnie – dla InPostu działania Aliexpress będą dopełnieniem i swego rodzaju odciążeniem. Serwis zapowiedział dalsze prace z InPostem, mające usprawnić system dostaw. Pamiętajmy również, że InPost nie obsługuje wyłącznie Aliexpress, światowe rynki pędzą nad sprzecznymi sygnałami a wspiera inne serwisy czy umożliwia indywidualne nadania do Paczkomatu właśnie. To się pozmieniało, że wielkie bogactwo Chin w chwile w twoich rękach pod twoim blokiem i przesyłka z wielkiego świata bez firm pocztowo kurierskich. W Krośnie łącznie ma zostać zainstalowanych około 8 takich urządzeń.

Polityka tej chińskiej platformy uległa zmianie. Obecnie klienci mają o wiele więcej praw i jednym z nich jest możliwość zwrotu zakupionego towaru w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Co ważne, nie musimy podawać przyczyny zwrotu towaru. Po odesłaniu produktu ze strony sprzedawcy powinien nastąpić zwrot ceny produktu oraz co dla nas najważniejsze istnieje możliwość zwrot poniesionych przez nasz kosztów, jakim jest koszt przesyłki. Podsumowując, odbieranie paczki z paczkomatu Aliexpress jest łatwe i wygodne.

Domy z Aliexpress za 60 tys. zł. “Dostawa do Polski nie jest żadnym problemem”

— W pierwszym półroczu przesyłki e-commerce z Poczty Chińskiej stanowiły ponad 30 proc. Wszystkich przychodzących do nas przesyłek zagranicznych. — mówił w tym tygodniu w wywiadzie dla “DGP” Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej. Użyj numeru ID, aby odnaleźć Paczkomat Aliexpress, w którym Twoja paczka jest dostępna do odbioru. Możesz to zrobić poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną Aliexpress.

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Oczywiście InPost działa też w Polsce i to bardzo prężnie. Około 5000 paczkomatów i poszerzająca się w szybkim tempie grupa klientów, robi ogromne wrażenie. Nie może być inaczej, kiedy w ofercie firmy można wolny wskaźnik forex gentorcci znaleźć wiele ciekawych opcji wysyłki paczki. Kurier, paczkomat czy nadanie w Punkcie InPostu? Nadanie paczki z paczkomatu do paczkomatu, z paczkomatu do domu, z domu do paczkomatu i z domu do domu.

Paczkę skierowaną do Paczkomatu InPost za pomocą aplikacji InPostu można śledzić od momentu, gdy znajdzie się na terenie Polski. Całą trasę przesyłkę można także śledzić na stronie Alipaczka. Najpierw oczywiście wybieramy interesujący nas przedmiot i przechodzimy niżej, aby sprawdzić metodą wysyłki. Jeśli kupujecie drobne przedmioty, jak etui do telefonów, ładowarki i inne niespecjalnie drogie rzeczy, to natkniecie się najprawdopodobniej na metodę wysyłki „AliExpress Saver Shipping”.

Jak bezpiecznie odebrać paczkę z Paczkomatu Aliexpress: Przegląd najlepszych praktyk.

Klikając przycisk “wyślij (send)” akceptujesz, że Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności. Nie musisz podawać tytułu ani adresu strony – te informacje zostaną dodane automatycznie. To, co od razu zwraca uwagę, to informacja, że przy zakupach powyżej 5 dolarów dostawa będzie bezpłatna.

Fałszywa strona InPostu chce wyłudzić od ciebie pieniądze. Jak rozpoznać oszustwo?

Bo choć w moim mieście w ostatnim czasie „ścianek” znacznie przybyło, to cały czas się zdarza, że najbliższe są zajęte. Paczkomaty kuriera InPost powstają na wielu polskich osiedlach, ale też przy mniejszych miejscowościach takich jak np. Niebawem na rynku mają pojawić się jednak automaty paczkowe z Aliexpress. Tym samym paczkomaty Inpostu doczekały się nowej konkurencji na polskim rynku. O tym, że Alibaba zamierza uruchomić sieć urządzeń paczkowych nad Wisłą, kilka miesięcy temu donosił serwis Wiadomości Handlowe.

InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5 proc. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3 proc., a przez Kuriera InPost o 45,5 proc.. Wysyłka paczki oraz jej odbiór może być dziecinnie proste. Bez kolejek, stresu i ekonomicznie – tak właśnie wygląda korzystanie z paczkomatów InPostu. Jeśli ktoś raz spróbuje, trudno później zrezygnować z wygody, którą oferuje firma realizująca wyjątkowo szybkie i tanie przesyłki kurierskie.

Żabka potwierdza, że planuje wyjść poza granice Polski. Nie będzie to jej pierwsza próba. Kiedy sieć ogłosi decyzję?

Gdy wpisze go wraz z numerem telefonu w panelu dotykowym, otworzy się odpowiednia skrytka. Nasze usługi idealnie odpowiadają na potrzeby użytkowników AliExpress – strategiczne partnerstwo z gigantem światowego rynku e-commerce to dla nas wielki sukces. Przewidujemy znaczne zwiększenie wolumenu obsługiwanych przez nas przesyłek, który i tak rośnie ponad dwukrotnie szybciej niż rynek e-commerce w Polsce. W tym wszystkim niejasna pozostaje jednak kwestia ceł.

W najbliższym czasie w Polsce powstaną automaty paczkowe z Aliexpress oparte na systemie CaiNiao. Ich głównym celem jest przyspieszenie dostaw przesyłek do Polski. Klienci z naszego kraju muszą często bardzo długo czekać, aż zawartość paczki dotrze do ich rąk. CaiNiao, które pojawi się w Polsce od kwietnia ma zmienić czas dostawy – zredukuje go do nawet 15 dni. Jeśli nasz produkt oznaczony jest jako FreeReturn, mamy możliwość dokonania darmowego zwrotu przesyłki.

W Apaczka.pl nie ma możliwości dopisania paczkomatu do listy. Płacisz tyle ile widnieje na stronie oferty na AliExpress i nic więcej. Za przesyłkę płacisz tyle ile jest podane w ofercie towaru na AliExpress, który kupujesz i nic więcej.

InPost został „strategicznym partnerem” platformy AliExpress – podał Puls Biznesu, powołując się na własne, nieoficjalne informacje. Dzięki temu przesyłki z Chin zaczną trafiać prosto do polskich paczkomatów. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności.

Zwrot środków nastąpi kilka dni po przekazaniu paczki do producenta. AliExpress to jedna z najpopularniejszych platform zakupowych na świecie, która pozwala zamawiać tanie produkty z Azji. top-5 udane amarki ramm strategie za czerwiec Do niedawna paczki z tego sklepu internetowego można było zamawiać tylko na adres domowy, jednak w ubiegłym roku chińska firma Cainiao wprowadziła do Polski specjalne automaty.